Bajern kroz iglene uši trijumfovao protiv Budućnosti

Bajern-Budućnost

Košarkaši Bajerna su već dugo u pobjedničkom nizu, a večeras im je ‘za dlaku’ pobjegla pobjeda protiv Budućnosti. U 9. kolu Eurolige Bajern je uspio savladati Budućnost sa 85:82.

Bajern je bio domaćin današnjeg susreta, a uz tešku muku je opravdao ulogu favorita. U prvoj četvrtini postavio je Bajern blagu dominaciju i završio ovaj dio utakmice sa 24:17. Držali su Saletovi momci do poluvremena prednost i sa pet razlike otišli na pauzu sa 43:38. Nastavak donosi jake udare košarkaša Bajerna, ali i jaku odbranu Podgoričana. Gordić je na današnjem susretu pokazao odlične akcije, no bez uspješnog kraja.

Bajern je vodio Buker sa 15 poena, a za Budućnost je Nemanja Gordić odigrao 22 poena i sedam asistencija.