Bajern za sada bez poraza u Evrokupu

Bajern-Lietkatabelis

Saletov Bajern iz Minhena ostao je bez poraza u grupnoj fazi Evrokupa. Danas je u okviru 7. kola Evrokupa savladao Lietkabelis u gostima i, iako sa tankih 88:87, ostao neporažen.

Cijela utakmica stala je u poslednjih nekoliko minuta. Mogao je Bajern danas upisati ubjedljiviju pobjedu, s obzirom na to da je tri minuta prije kraja susreta bio u prednosti 7 poena. Međutim, Skučas ubacuje osam uzastopnih poena što dovodi Bajern do ludila. Đedović svega 40 sekundi prije kraja ubacuje za 83:80 i počinje penal završnica. Presudan je bio Milan Mačvan. Nevjerovatnih 8 sekundi do kraja utakmice i domaćini dolaze do izjednačenja na 87:87, ali tada je Brejdon Hobs fauliran. Litvanci su još uvije kimali šansu za pobjedu. No, Pejnars nije pogodio i tako je Saletov Bajern upisao sedmu pobjedu u Evrokupu.

Za Bajern su odlične poteze pokazali Đedović sa 14 poena i Mačvan sa 19 ubačenih, dok je Jović pružio slabu igru, a Lučić zbog povrede nije učestvovao. Litvance je vodio Adas Juskevičijus jsa visoka 23 poena, a Lavrinovići su postigli ukupnih 31-  Šištof 18 i  Darjus 13.