Barsa ipak neće ispuniti snove – Levante sve poremetio pobjedom!

Levante-Barselona

U okviru 37. kola španske La lige Barselona i Levante su priredili veoma zanimljiv susret. Sve je prštalo od golova, a na kraju je Levante zasluženo upisao pobjedu sa 5:4.

Današnja zvijezda Levantea bio je definitivno Boateng koji je svoj tim poveo u prednost u 9. minuti. Fudbaler je u potpunosti dominirao u prvom poluvremenu pa je u 30. minuti još jednom uspješno stao ispred mreže Barselone. Do kraja prvog poluvremena u igru se uključuje i Kutinjo sa druge stran. U 38. minuti se postavio na pravom mjestu u pravo vrijeme i započeo odbranu Barselone.

Odmaralo se sa 2:1, a nakon pauze domaćini nastavljaju u još jačem ritmu. Bardi je zakucao na otvaranju drugog poluvremena, dok mu se Boateng pridružio u 49. minuti i postigao het-trik. Ovako je Barselona ostala na 5:1 i izgledalo je da joj nema povratka. Međutim, Kutinjo je odradio drugi het-trik na utakmici i došao do nova dva pogotka u 59. i vrlo brzo u 64. minuti. Konačan rezultat susreta bio je 5:4 nakon akcije Luisa Suareza.

Ovom pobjedom je Levantes spriječio Barsu da završi sezonu bez poraza, a Barselona je ostala na 43 utakmice bez poraza.