Barsa savladala Totenham – Mesi u punoj snazi

Barselona-Totenham

Fudbaleri Barselone su savladali Totenhem u utakmici drugog kola grupne faze Lige prvaka.

Barsa je već u drugoj minuti utakmice povela preko Albe koji je poslao loptu u mrežu Totenhema. Iskoristio je Lorisovu grešku  lopta je bez problema završila iza golmana Totenhema. Do kraja prvog poluvremena fudbaleri Barselone su upisali još jedan pogodak. U 28. minuti su spektakularnim golom Rakitića poveli rezultatom 0:2.

Nakon pauze su domaćini pružili otpor i u 52. minuti golom Kejna smanjili razliku na 1:2. Nakon samo četiri minut Lionel Mesi je bio na pravom mjestu i nakon dvije stative ovaj put je uspješno zatresao mrežu Totenhema. U 66. minuti je Lamela uspio smanjiti rezultat na 2:3, ali je konačni rezultat 4:2 postavio fantastični Mesi golom u 90. minuti. Nova dva gola su bili Mesijev 104. i 105. pogodak u ovom takmičenju.

Trenutno vrh tabele zauzimaju Barselona i Inter sa po šest osvojenih bodova.