Barselona ostaje u pobjedničkom nizu!

Barselona-Valensija

U 32. kolu španske La lige razigrana Barselona je došla do novog rekorda. Pobjedila je Valensiju sa 2:1 i ovom pobjedom došla do 39 uzastopnih trijumfa na prvenstvu.

Luis Suarez je dobro iskoristio asistenciju Kutinja i odradio akciju u 15. minuti susreta za 1:0. Tek početkom drugog poluvremena došlo je do drugog gola na utakmici. Ponovo za Barsu pomogao je Kutinjo, a pogodio je Umtiti u 51. minuti. Krajem susreta razbudila se i Valensija. Danijel Pareho je u 86. minuti iz jedanaesterca poslao loptu ka mreži Barselone i smanjio razliku na 2:1. Sa ovim rezultatom je isteklo i vrijeme utakmice.

Pobjeda je Barseloni donijela 82 boda i status jedinog neporaženog tima u Primeri. Potrebno joj je još 7 poena iz 6 susreta za pobjedničko mjesto. Valensija je trenutno na 3. poziciji sa 65 bodova.