Bejl potopio Kinu

geret-bejl

Iako Kinezi mnogo ulažu u fudbal posljednjjih godina, još uvijek se ne vidi bitan pomak, a dokaz da moraju još mnogo raditi je današnja utakmica protiv Velsa koji je po kvalitetu otprilike prosječna evropska reprezentacija i neće igrati na Svjetskom prvenstvu.

Današnji susret bio je ujedno i debi za Rajana Gigsa na klupi Velsa, a gosti su poveli već u 2. minuti kada je strijelac gola bio Geret Bejl. Već sredinom prvog poluvremena zvijezda Real Madrida postigla je i drugi gol kojim je povećana prednost njegovog tima.

U nastavku prvog dijela Vokes i Vilson su postizali golove za goste koji su imali vodstvo od 4:0 prije odlaska na odmor.

U drugom periodu meča viđena su još dva gola i to oba u mreži domaćina. Vokes je svoj drugi gol na meču postigao u 58. minuti, a Bejl svoj treći četiri minute kasnije. To je bio i konačan rezultat meča.

Inače, Bejl je nakon ova tri gola postao najbolji strijelac u istoriji svoje reprezentacije, jer je prestigao Ijana Raša i sada ima 29 golova u nacionalnom dresu.