BiH pobjedom nad Rusima otvorila kvalifikacije

BiH-Rusija

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savkadaka je večeras selekciju Rusije u prvom suretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine. Na veliku radost plavo-žutih navijača reprezentativci BiH dostigli su rezultat 81:76 i savladali veliku Rusiju.

Rusi su čvrsto otvorili utakmicu i ostavili BiH više od dva minuta bez pogodaka. BiH se brzo vratila serijom 7:0. Ipak, Rusija je prevladala za poen 20:21 na kraju prve četvrtine. Drugu dionicu su nastavili sa dobrom igrom, ali je i ekipa BiH ubacivala  značajne poene. Na pauzi je ostalo izjednačeno 38:38. U sledeći dio ponovo Rusi ulaze kao dominantniji, no košarkarši BiH ih prate u stopu. BiH dvije minute pred završnicu ostvaruje prednost 57:53. Ipak, u završnici je isključen Nemanja Gordić, koji je večeras postigao 16 poena, što ne spriječava BiH da dođe do pobjede. Rusija se u ovoj dionici bori svim prilikama, ali nikako nisu došli do preokreta. Ostao je rezultat 81:76.

Za BiH je najbolji bio Musa sa 18 poena, a za Rusiju Fidzon sa 25 poena.