Bogdanović sjajan al nedovoljno za pobjedu Sakramenta

bogdanović-hjuston

Bogdan Bogdanović pružio je odličnu partiju i upisao 20 poena na gostovanju Hjustonu u NBA ligi, ali to nije bilo dovoljno Sakramentu da izbjegne poraz 100:91.

Bivši košarkaš Partizana i Fenerbahčea bio je najefikasniji u svom timu, šutirao je 8/15 iz igre uz četiri trojke, a imao je još i pet asistencija, četiri skoka i dve ukradene lopte za 30 minuta na terenu Hjustona. Bogdanović je potvrdio dobru formu u trenutku kada se sprema za predstojeći Ol-star vikend u Los Anđelesu, gdje će nastupiti za Tim svijeta u meču “Zvjezda u usponu”.

Lidera Zapadne konferencije je do novog trijumfa vodio Džejms Harden koji je bio blizu tripl-dabla sa 28 pogodaka i po devet skokova i asistencija.

teodosić-seltik

Zapažen je bio i Miloš Teodosić, za 16 minuta ostvario je 10 poena i četiri asistencije u pobjedi Los Anđeles Klipersa u Bostonu 129:119. Kapiten reprezentacije Srbije imao je nekoliko atraktivnih dodavanja u utakmici u kojoj opet nije dobio priliku saigrač Boban Marjanović. Najbolji pojedinac susreta bio je centar Klipersa Deandre Džordan sa 30 poena i 13 uhvaćenih lopti.

Ističe se i meč Portlanda i Golden Stejta 123:117 u kome su šuterski obračun imali Demijan Lilard i Kevin Durent. Durent je ubacio 50 pogodaka domaćoj ekipi, Lilard je imao šest manje, ali je njegov Portland na kraju slavio.

Novu fantastičnu partiju pružio je i centar Nju Orleansa Entoni Dejvis i sa 42 poena i 15 skokova doprinjeo pobjedi nad Los Anđeles Lejkersima 139:117.