Boston ponovo siguran na svom parketu – serija se seli u Teksas

EPA-EFE/CJ GUNTHER

Košarkaši Boston seltiksa savladali su na svom parketu ekipu Dalas maveriksa 105:98 u drugom meču finalne serije, pa sada vode sa 2:0. Luka Dončić je meč završio sa tripl-dablom, ali to nije značilo Dalasu kojem je falilo raspoloženih pojedinaca. Dalas je bolje otvorio utakmicu. Bolji procenti šuta, na većem uzorku donosili su mu prednost, tokom prvih 15-ak minuta. Boston je u igri u ovom dijelu ostajao zahvaljujući velikom broju izvedenih penala, pa je najveća prednost gostiju iznosila tek sedam poena.

Druga četvrtina donijela je par promjena vođstva, a timovi su konstantno igrali čvrstu odbranu koju je podignut sudijski kriterijum dozvoljavao tada.

Na poluvrijeme timovi su otišli sa rezultatom 54:51 u korist Seltiksa. U drugom poluvremenu meča u “Ti-Di gardenu”, Boston je izgledao kao ekipa koja više želi pobjedu. Kontrolisali su rezultat i vodili tokom čitavog dijela, a sredinom posljednjeg perioda otišli su i na maksimalnih 14 poena prednosti.

Dalas je poenima Vošingtona i Gaforda uspeo da priđe na minus pet, ali ne i da unese dodatnu neizvjesnost. Najefikasniji pojedinac na meč bio je Luka Dončić koji je igrao pod povredom. On je za skoro 43 minuta na parketu ubacio 32 poena uz 11 skokova i 11 asistencija.

Vošington ga je pratio sa 17 poena, dok je 16 ubacio Irving. U ekipi Bostona, najbolji je bio DŽru Holdej sa 26 poena, 21 je dodao Braun, dok su po 18 ubacili Vajt i Tejtum. Naredni meč se igra 13. juna u Dalasu, a pobjednik je ekipa koja prva dođe do četiri pobjede u seriji.