“Brada” rekorder Roketsa

harden-james
picture source: nypost.com

Košarkaš Hjustona Džejms Harden postao je prvi igrač u istoriji NBA lige, koji je upisao tripl-dabl učinak uz 60 postignutih poena.

Hjuston je na svom terenu pobijedio Orlando sa 114:107, a Harden je meč završio sa 60 poena, deset skokova i 11 asistencija.

Samo sam dao sve od sebe… Svi smo dali sve od sebe, svi smo se borili 48 minuta – rekao je popularni “Brada” poslije meča.

Harden je oborio rekord franšize po broju postignutih poena na jednom meču, odnosno pretekao je Kelvina Marfija koji je do sada držao rekord sa 57 poena iz davne 1978. godine. Nakon što je oborio rekord u posljednjoj četvrtini, kamere su prikazale Marfija koji je aplaudirao Hardenu. Uz Hardena, dvocifreni učinak na meču imali su još Klin Kapela sa 12 i Rajan Anderson sa deset poena. U poraženom timu najbolji je bio Mario Hezonja sa 17 poena.

Košarkaši Jute pobijedili su Golden Stejt sa 129:99. Riki Rubio je za pobjednički tim ubacio 23 poena, dok su po 20 postigli Džo Ingls i Donovan Mičel. Na drugoj strani, istakao se Klej Tompson sa 27 poena.

Detroit je na svom terenu bio bolji od Klivlenda sa 125:114 uz sjajan učinak Andre Dramonda od 21 poena, 22 skoka i sedam asistencija. Stenli Džonson je dodao 26, Redži Bulok 22, a Entoni Toliver 20 poena. U redovima Klivlenda najefikasniji je bio Lebron Džejms sa 21 poenom. Meč je obilježila i teška povreda Kevina Lava koji je polomio lijevu ruku u prvoj četvrtini.

Košarkaši Vašingtona pobjedili su Oklahomu sa 102:96, dok je Njujork bio bolji od Bruklina sa 111:95.

Košarkaši Denvera izgubili su u gostima od San Antonija sa 106:104, uz još jednu dobru partiju srpskog igrača Nikole Jokića. Nagetsi su pretrpjeli drugi uzastopni poraz u tijesnoj završnici, imali su priliku za trijumf, ali je Vil Barton promašio trojku u posljednjem napadu.

denver-san antonio

San Antonio je do pobjede vodio Lamarkus Oldridž sa 30 poena, dok su Kajl Anderson i Pau Gasol dodali po 18. Na drugoj strani, svi starteri u timu Denvera su imali dvocifren učinak, a najefikasniji su bili Džamal Marej sa 18 i Geri Heris sa 17 poena. Jokić je upisao 13 poena, sedam skokova i osam asistencija za 24 minuta na terenu.

Košarkaši Portlanda pobijedili su Los Anđeles Kliperse sa 104:96. Demijen Lilard bio je najbolji u pobjedničkom timu sa 28 poena, Si Džej Mekolum je postigao 16, a Jusuf Nurkić 14 uz 20 skokova. U redovima Klipersa istakao se Lu Vilijams sa 20 poena, Danilo Galinari je dodao 15, dok je srpski reprezentativac Miloš Teodosić meč završio sa devet poena, pet skokova, tri asistencije i jednom ukradenom loptom za 29 minuta na parketu. Meč u Stejpls centru pratio je i novi košarkaš Klipersa, srpski centar Boban Marjanović.

Košarkaši Sakramenta slavili su u gostima protiv Nju Orleansa sa 114:103. Zek Rendolf je predvodio Kingse do 16. pobjede u sezoni sa 26 poena, Kostas Kufos je ubacio 17 poena i 11 asistencija, a Dearon Foks dva poena manje. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je na terenu proveo 18 minuta i za to vrijeme je postigao sedam poena, uz dvije asistencije i po jedan skok i ukradenu loptu. U ekipi Nju Orleansa najefikasniji je bio Entoni Dejvis sa 23 poena.

Košarkaši Minesote izgubili su od Toronta u gostima sa 109:104. Toronto je nadoknadio minus od 13 poena i na kraju slavio, a najzaslužniji za to bili su Demar Derozan sa 23 i Jonas Valančijunas sa 18 poena. U četvrtom porazu Minesote u posljednjih pet utakmica najefikasniji je bio Džimi Batler sa 25 poena. Srpski košarkaš Nemanja Bjelica je postigao pet poena, uz isto toliko uhvaćenih lopti i dvije asistencije za 19 minuta u igri.