Brazil dominirao u Liverpulu – Nejmar bez problema sa povredom

Brazil-Hrvatska

Prijateljska utakmica Brazila i Hrvatske na Enfildu donijela je pobjedu brazilskoj reprezentaciji. Za njenu pobjedu sa 2:0 bili su zaslužni Nejmar i Firmino u drugom poluvremenu utakmice.

U prvom poluvremenu se igralo bez prevelikih uzbuđenja, što su Brazilci nadoknadili u drugih 45 minuta igre. Nakon odmora na teren dolazi talentovani Nejmar kojem je ovo prvi izlazak od povrede. On je još jednom briljirao na ivici kaznenog prostora. U kaznenom prostoru se Brazilac izborio sa trojicom hrvatskih igrača te zakucao u njihovu mrežu. Druga uzbudljiva situacija desila se po isteku 90 minuta igre. Firmino je u 93. minuti zaobišao golmana Hrvatske za 2:0 i definitivnu pobjedu Brazila.

Kao što se moglo vidjeti na ovom susretu, Nejmar se u potpunosti oporavio od povrede koju je zadobio u februaru na susretu PSŽ-a i Marseja. Reprezentacija Brazila će se prvo sresti sa Švajcarskom zatim Kostarikom i Srbijom na Mundijalu. Hrvatska igra sa Argentinom, Islandom i Nigerijom u grupi D.