Cedevitu Musa i Stipanović doveli do polufinala

Dzanan-Musa

Košarkarši Cedevite su u četvrtfinalu pobjedili beogradski FMP rezultatom 86:68, i tako došli do polufinala Superkupa ABA lige. Na ovoj utakmici fenomenalnim nastupima su se istakli reprezentativci BiH Musa i Stipanović.

U prvoj četvrtini meča smjenjivali su se igrači FMP-a i Cedevite, pa su se ganjali ‘u bod’ na semaforu. Ipak je FMP izborio blagu prednost za kraj prve dionice sa 20:22. Cedevita je zatim pojačala defanzivu pa je sa 41:33 povela na poluvremenu. Treća dionica je donijela žestoku borbu FMP-a, ali i konstantnu prednost Cedevite sa 57:48. Konačnica, u kojoj je FMP stalno gubio lopte, je prelomila u korist Cedevite za konačan rezultat 86:68.

Ovoj pobjedi uveliko su doprinijeli Džanan Musa sa velikih 16 poena, kao i Andrija Stipanović sa 13 poena. Za FMP se istakao Filip Čović sa 21 poen, međutim to nije bilo dovoljno za pobjedu.