Ćorić brzo riješio Zvereva

Borna-Ćorić

Prvo kolo turnira u Haleu donijelo je čudo i veliki uspjeh hrvatskog tenisera Borne Ćorića. Ćorić je savladao njemačkog tenisera Aleksandra Zvereva sa 6:1, 6:4 što je za Zvereva bio veoma težak poraz.

Treći igrač svijeta je bez pobjede napustio domaći teren, a prošle godine se borio do finala. Ovaj poraz mu donosi veliki pad sa brojem bodova. U današnjem susretu Zverev jednostavno nije imao priliku da se bori. Ćorić je u prvom setu pokazao izuzetnu igru i zaustavio protivnika na 6:1. Drugi set bio je još veća borba u kojoj je Ćorić 34. igrač svijeta napravio ključni brejk u osmom gemu što je dovelo do rezultata 6:4.

Drugo kolo za Bornu donosi novog rivala, a to će biti bolji iz duela Basilašvili/Moleker.