Crno-bijeli nemoćni do kraja – pozdravili se od Lige Evrope

Viktorija-Partizan

Fudbaleri Partizana su se oprostili od nastavka Lige Evrope nakon što su večeras izgubili u revanš utakmici sa Viktorijom iz Pleznja. Remi 1:1 i današnji poraz sa 2:0 napravili su ukupno 3:1 i izbacili Beograđane sa takmičenja.

Domaćini su započeli susret napadima i održali taj tempo do kraja utakmice. U 11. minuti je Viktorija imala veliku šansu kada je Horžava gađao desni ugao gola, ali je ovaj put Stojković spasio mrežu Partizana. Priliku za napad su iskoristili i crno-bijeli u 22. minuti preko Danila Pantića, ali je ipak domaći golman odbranio svoju mrežu. Do kraja prvog poluvremena nisu upisani golovi.

Na teren su ponovo izašle iste ekipe. U 52. minuti je Ržeznik promašio nevjerovatnu priliku i ovome su se igrači Partizana radovali. Napadali su preko Tošića, Tavambe,Jankovića … Međutim, Viktorija je servirala osvetu u 67. minuti iskoristivši slabu odbranu crno-bijelih. Tada je Hejda lijepo asistirao Krmenčiku koji je pogodio donji lijevi ugao za 1:0. U 83. minuti je Suma nakon akcije Tavambe i Tošića imao savršen šut, ali preko prečke. Fudbaleri Patizana nisu više ništa mogli domaćinu, a Viktorija je u sudijskoj nadoknadi uz Čermaka došla do novog gola za 2:0 i pobjedonosno napustila teren.