Crno-bijeli u polufinalu Kupa Radivoja Koraća

Partizan-Zlatibor

Košarkaši Partizana su se za mjesto u polufinalu Kupa Radivoje Korać borili sa Zlatiborom koga su pobjedili sa 67:54.

U prvim minutama je Zlatibor išao u jak napad. Gagić je za Partizan upisao tri boda, ali i dve lične greške. Tada je Zlatibor došao do 3:6. Veličković preuzima vodstvo Partizana pa je doveo rezultat do 9:6. Ovako crno-bijeli prelaze u prednost, dok je u prvoj četvrtini pisalo 17:14.  U nastavku Zlatibor ne odustaje. Gagić i Marinković su odigrali za +6 Partizana sa 26:20.  Ipak, Riznić i Papić preko trojki vraćaju Zlatibor na svega 2 poena razlike tj. 32:30 na poluvremenu.

Nakon pauze Marinković i Veličković odmiču Partizan od rivala ponovo sa +6 razlike sa 38:32. U trećoj dionici su crno-bijeli riješili sve dileme o pobjedniku. Ubrzo je bilo 45:32 do kojih je Partizan došao preko Veličkovića i Vilijams-Gosa, a zatim kraj treće četvrtine sa 15 razlike i 53:38. U završnici Partizan održava odgovarajući rezultat i na kraju upisuje 67:54.

Kod crno-bijelih se istakao Đorđe Gagić sa ubačenih 10 poena, a slijedi ga kapiten Veličković sa 9. Zlatibor se može pohvaliti Nemanjom Grudžićem koji je upisao 14 poena i Bogdanom Riznićem koji je slavi osa 13 poena. Partizan u subotu igra protiv Mege koja je izašla kao pobjednik iz duela sa Dinamikom sa 94:79.