Crveno-bijeli ‘osramotili’ Kraljeve u Madridu

Real Madrid-Crvena Zvezda

Večerašnjom utakmicom u Madridu u okviru 10. kola Eurolige, košarkarši Crvene Zvezde pokazali su da igraju ozbiljnu košarku. Na susretu je Zvezda zabilježila najviše evropskih trojki ove sezone i završila seriju od 5 poraza.

Iako je nakon prve četvrtine Zvezda zaostajala za 5 poena sa 24:19, naplatila ih je skupo u drugoj četvrtini. U prvoj dionici istakli su se Lesor i Milko Bjelica, ali ih je Tompkins iz Reala dotukao u svakoj jačoj akciji, a Dončić je zabilježio čak 12 poena na samom startu. Početak druge četvrtine bio je obećavajući. Milko Bjelica prekida veliki nalet domaćih košarkarša u 12. minuti, a novom trojkom Ognjen Dobrić smanjuje na 28:27. Budi se tada i Ročesti, a Real počinje da griješi. U 20. minuti Džejms Feldin nakon Ročestijeve asistencije ubacuje za 39:43, a dopunjuje ga sam Ročesti u istoj minuti za 39:46, sa kojima počinje pauza.

Treća četvrtina donosi najvišu prednost Beograđana koja se popela i na 47:60, a domaćini su nekako uspjeli umanjiti na 58:67. Real otvara završnicu sa velike dve trojke i približava se na minus 3.  U 33. minuti Zvezda gubi novu loptu i pušta Realu da dođe na 1 razlike. Međutim, budi se ponovo Ročesti i ubacuje +3 za Zvezdu. Uslijedile su dve trojke Dangubića, koji vraća Zvezdu u tok igre sa 69:76. Dončić je izgleda potpuno dekoncentrisan, promašio je dva puta zaredom. Bjelica ubacuje nove bodove za crveno-bijele, ali ih Rudi vraća Realu sa 77:79. Dve minute prije kraja Feldin i Dončić izjednačavaju na 81:81. Davidović vodi na +1 za Zvezdu 81:82. U poslednjim sekundama diže na 81:84, zatim Rejes ubacuje za Real. Antić svega 7 sekundi do kraja pogađa za konačnih 83:87.

Večeras su se lavovski za Zvezdu borili Tejlor Ročesti sa 18 ubačenih poena, Milko Bjelica sa 16, Pero Antić sa 11 i Ognjen Dobrić i Džejms Feldin sa po 10 poena. U Realu su sve od sebe dali Luka Dončić sa 20 postignutih poena, slijede ga Džejsi Kerol sa 12 i Trej Tompkins i Rudi Fernandez sa po 10 poena.