Đavoli stigli Građane u drugom poluvremenu – ništa od titule Sitija

Mančester Siti-Mančester Junajted

Fudbaleri Mančester Sitija i Mančester Junajteda odigrali su večeras utakmicu 32. kola Premijer lige. Đavoli su danas bili gosti Građanima i na iznenađenje svih prisutnih savladali domaćina sa 3:2.

Početnih 45. minuta je definitivno obilježio Siti sa svojih 0:2. Prvi je zaigrao Kompani u 25. minuti i poveo Siti u prednost sa 0:1. Svega 5 minuta nakon ove akcije oprobao se i Ilkaj Gindoan. Gindoan je opazio Sanea i preuzeo tu loptu i zatim sa lakoćom izbacio Matića te pogodio mrežu Junajteda. Sa rezultatom 0:2 rivali su otišli na pauzu, a šanse za Junajted bile su minimalne.

Međutim, poslije potpune dominacije Građana u prvom poluvremenu, Đavoli su u drugom pouvremenu vratili skoro duplo. Tim Žozea Murinja je preko Paula Pogbe stigao do prvog gola na današnjem susretu. Pogba je to odradio u 53. minuti tako što je savladao Edersona. Pomogla je asistencija Andera Erere, a u 55. minuti iskoristio je novu šansu za izjednačenje na Etihadu sa 2:2. Publika i domaćini ostali su u šoku, dok je Junajted ubrzo ponudio i novu akciju. Smoling je perfektno odigrao u 69. minuti za 3:2. Siti je popustio sve konce i do kraja nije uspio doći ni do izjednačenja niti do pobjede.

Građani su sada na 84 boda i imaju 13 bodova više od Junajteda, ali je i primjetan njihov pad poslije ubjedljivog poraza od Liverpula (3:0).