Delfini lako sredili Amerikance

Srbija-SAD-vaterpolo

U drugom kolu grupe B Svjetskog kupa u Berlinu vaterpolisti Srbije su nadjačali vaterpoliste SAD-a sa 14:8. Iako su Delfini očekivali težu utakmicu veoma lako su došli do pobjede nad Amerikancima.

Selekcija SAD-a je otvorila utakmicu golom Bouena i pokazala da bi mogla biti jak protivnik što je Dušan Mandić odmah srušio sa svoja 3 gola. Tada je Srbija započela seriju golova i povela sa 5:1. Već na kraju prve četvrtine su Delfini vodili sa 6:3. U sledećih 10 minuta igre je Srbija dobro koristila igrača više u bazenu pa je do poluvremena već imala pet poena prednosti sa 9:4.

Nakon odmora selekcija Srbije kreće u napad preko Ognjena Stojanovića za 10:4 i Gavrila Subotića za 11:4. To je bila prelomna tačka susreta u kojoj su se Amerikanci povukli iz igre. Delfini su tada uzeli zaslužen predah i nastavili lakšim tempom. Veliki pad koncentracije vaterpolista SAD-a bio je primjetan u bazenu. Irving je konstantno išao u brze napade i pravio greške. Opuštenost Delfina su iskoristili Bouen, Stivenson i Hauard koji su do kraja susreta smanjili prednost Srbije sa svoja 3 gola.

Vaterpolo reprezentacija Srbije poslije drugog kola Svjetskog kupa ima dvije pobjede. Za prvo mjesto u grupi moraće odrigrati susret sa reprezentacijom Hrvatske.