Delfini u polufinalu

srbija-italija-vaterpolo

Kada je to bilo najvažnije, Srbija je bila prava! “Delfini su u četvrtfinalu olimpijskog turnira za vaterpoliste dominirali protiv Italije i ostvarili pobjedu 10:6.

Od samog početka meča Srbija je kontrolisala igru. Stranjiha Rašović donio je prednost Srbiji. Koja je u nastavku prve četvrtine uspijela da kontroliše igru i nakon osam minuta prednost delfina bila je 5:2.

Još bolja igra viđena je u drugom periodu kada je Srbija nastavila da uvećava prednost, a ispostaviće se na kraju da je upravo prvo poluvrijeme bilo presudno za trijumf. Do kraja prvog poluvremena na semaforu je stajalo 9:3.

Pao je malo tempo igre u trećoj dionici u kojoj je jedini gol postigao Stefano Longo, Srbija nije srljala u napadu, dok je u odbrani odlično igrala. Pred posljednju dionicu 9:3 za “delfine.

Posebno treba pohvaliti odbranu Srbije koja je u potpunosti zatvorila nalete Italije, uz stečenu prednost u pravom periodu pritisak je pao na Italiju koja nije odgovorila.