Detalj o kojem bruji fudbalski svijet

kyle walker

Atalanta je u Italiji uspjela da osvoji bod protiv Mančester Sitija (1:1), ali nije samo to obilježilo meč. Naime, o jednom detalju bruji fudbalski svijet.

Na golu engleskog tima se u završnici utakmice našao bek Kajl Voker. Razlog za to su dešavanja koja su prethodila tome.

Prvo je startni golman Ederson zamjenjen na poluvremenu zbog povrede, da bi u 81. minutu Klaudio Bravo dobio crveni karton. Pošto na klupi nije imao trećeg čuvara mreže Pep Gvardiola je morao da improvizuje. U igru je uveo Vokera koji je stao među stative.

kyle-man.city

Imao je i dve intervencije, pa su tako krenule razne šale na društvenim mrežama.

Izvini, ali je ovo presmješno. Ne bih imao poverenje da ti dam da držiš moju bebu – poručio je Sterling.

A, na zvaničnom profilu “građana” su se odmah našalili i prebacili Vokera sa defanzivca na sektor sa golmanima.

Velika pobjeda i važna tri boda, ali mislim da ću se zadržati na poziciji beka – rekao je Voker.