Dobio Jokićev dres i odbranio penal za trofej

pulisic-horvat

Fudbalska reprezentzacija SAD osvojila je KONKAKAF Ligu nacija poslije velike drame i produžetaka, uspijela je da dođe do pobjede nad Meksikom rezultatom 3:2.

U regularnom dijelu meča bilo je 2:2, da bi kroz dodatnih 30 minuta vidjeli dva penala od kojih Meksiko svoj u 124. nije iskoristio. As Betisa Andres Gvardado je bio tragičar, dok je u junaka izrastao rezervni golman Itan Horvat.

Čuvar mreže belgijskog Briža je u igru ušao u u 69. minutu, zatim je 10 minuta kasnije primio gol, da bi odbranom šuta Gvadrada sa bijele tačke sprečio da meč ode u produžetke.

Zanimljivo je da je Horvat prije meča u Denveru dobio na poklon dres Nikole Jokića, pošto je poznato da je veliki navijač Nagetsa. I to od saigrača Kristijana Pulišića koji je u 114. minutu realizovao penal za SAD, te dao gol za 3:2.

Meksiko je dva puta vodio na ovom meču! Već u 2. minutu su dali gol preko Korone, da bi Morenov pogodak u 24. minutu bio poništen zbog ofsajda.

Tri minuta kasnije Rejna je izjednačio rezultat, ali su Meksikanci preko Laineza koji je tek ušao u igru u 79. minuti ponovo poveli.