Đoković podigao trofej u Njujorku – Del Porto pao sa 3-0!

Novak-Đoković-Njujork

Novak Đoković je nakon povrede imao težak povratak na teren, ali kako vrijeme odmiče on sve bolje igra. Odlično se pokazao u finalu US Opena gdje je savladao Huan Martina del Porta sa 3-0 (6:3, 7:6 (7-4), 6:3).

Nakon nešto više od tri sata igre Novak je došao do pobjede nad Del Portom. Počeo je sa umjerenom igrom, ali dovoljno agresivnom da prepadne protivnika. Prepoznao je Nole servise Del Porta i u osmom gemu napravio brejk. Tada je već vodio sa 1-0, ali je početkom drugog seta pokazao nestabilnu igru.

Argentinski teniser odlično je slao napade na Novaka te stigao do izjenačenja. Međutim, kraj drugog dijela obilježila je prava drama. Gem od 20 minuta, u kojem je srpski teniser izbjegao čak tri brejk lopte i odolio pristrasnoj publici, probudio Novaka i razdrmao ga za treći set. U trećem setu je Nole pružio sličnu igru i odigrao ga dovoljno za trofej.

Kraj 19. susreta Đokovića i Del Porta srpskog tenisera vraća na treće mjesto ATP liste, a do tamo će preskočiti upravo Del Porta. Ova titula je 14. Grend slem titula u Đokovićevom 23. odigranom finalu. Sada je Nole jednak sa Pitom Samprasom, a ispred njega su samo velika imena Rodžera Federera (20) i Rafaela Nadala (17).