Dončić i Maveriksi pregazili Sakramento

dallas-sacramento

Luka Dončić se vratio na teren i odmah pokazao da se nije ohladio od forme dok je bio na bolovanju. Maveriksi su, predvođeni fantastičnim i vidno odmornim Slovencem, odnijeli ubjedljivu pobjedu protiv Sakramenta – 130:111.

Dončić je u ovom trijumfu učesvovao sa dabl-dabl statistikom od 32 poena i 12 skokova, uz osam asistencija. Kingsi su već u drugoj četvrtini izgubili vezu sa egal partijom. Dalas je od tada bio u konstantom uvećanju prednosti.

Boban-Marjanovic-dallas

U duelu protiv Sakramenta traga je ostavio i Boban Marjanović koji je na terenu proveo četiri minuta i upisao jednu trojku, asistenciju i skok.

Kristaps Porzingis u pobjedi je učestvovao sa 27 poena, 13 skokova i pet asistencija, Tim Hardavej sa 19, a Set Kari sa 18 poena.

U ekipi Sakramenta Badi Hild bio je najefikasniji sa 22 poena i devet asistencija, a Dearon Foks dodao je 16 poena.

Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović su morali na kraju da čestitaju svojim sunarodnicima i da se suoče sa još jednim porazom. Srpsko krilo u redovima Kingsa dalo je deset poena i sedam skokova za 2minut na parketu, dok je bek Sakramenta postigao svega šest poena, četiri skoka i dvije asistencije.