Federer i Del Potro u finalu Bazela

federer-gofin

Finale turnira u Bazelu igraće Huan Martin del Potro i miljenik domaće publike Rodžer Federer koji je savladao Davida Gofana maksimalnim rezultatom 6:1, 6:2 u meču koji je trajao  samo 62 minuta .

Belgijanac nije imao šanse protiv Federera koji je veoma brzo stavio do znanja Gofanu da ne želi da troši mnogo vremena. Švajcarac je napravio dva uzastopna brejka i brzo riješio prvi set u svoju korist. U drugom je viđena ista slika. Federer je odmah na startu drugog seta napravio brejk, održavao prednost i zatim sačekao priliku i u sedmom gemu napravio drugi brejk i brzo riješio meč u svoju korist.

Huan Martin del Potro je u polufinalu turnira u Bazelu poslije skoro pa 100 minuta igre sa maksimalnih 2:0 (6:4, 6:4) savladao hrvatskog tenisera Marina Čilića.

Argentincu je u oba seta bio dovoljan po jedan brejk da bi došao do pobjede. U prvom je uspjeo da oduzme Čiliću servis u trećem gemu, ali je on u narednom uzvratio da bi u devetom gemu Argentinac napravio još jedan i potom poveo 1:0 u setovima. U drugom je Del Potro odmah na startu napavio brejk koji Čilića uspjeva da uzvrati u šestom gemu, ali je Del Potro napravio već u sljedećem gemu još jedan brejk i zatim ostvario trijumf.