Gol Jovića Srbiju ostavio u igri za drugi krug

Tanjug/AP

Luka Jović u 95. minutu donio bod Srbiji protiv Slovenije na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Srbija i Slovenije odigrale su danas u Minhenu bez pobjednika 1:1 u meču drugog kola grupe C. Ekipa Matjaža Keka je povela golom Žan Karničnika u 69. minutu.  Izjednačenje timu Dragana Stojkovića Piksija donio je Luka Jović u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ovim golom i osvojenim bodom “orlovi” su ostali u igri za osminu finala Eura, a sve će zavisiti od raspleta narednih utakmica. U drugom meču drugog kola grupe C, od 18 sati igraće Danska i Engleska. Inače, Engleska je prva na tabeli sa tri boda, Slovenija ima dva, a Danska i Srbija po jedan.

Srbija će u trećem kolu 25. juna igrati protiv Danske, dok će se Slovenija istog dana sastati sa Engleskom.