Golovi Lakazeta srušili WBA

arsenal-wba-lakazet

U posljednjem meču 6. kola Engleske Premijer lige Arsenal je  pobjedio VBA 2:0 golovima Aleksandra Lakazeta u meču koji je obilježio sudija Bobi Medli. Glavni arbitar nije svirao penal za VBA, a pokazao je na bijelu tačku za Arsenal u situaciji koja je više ličila na sve, osim na prekršaj defanzivca VBA. Rival Crvene Zvezde u Ligi Evrope je tako tri dana pred gostovanje u Bjelorusiji stigao do treće prvenstvene pobjede i tako podigao samopouzdanje pred nastavak bitaka na četiri fronta.

Medli u osmom minutu nije svirao očigledan penal za VBA, kad je Škodran Mustafi oborio Džeja Rodrigeza. Ubrzo zatim Lakazet je doveo Arsenal u vodstvo, jer je natrčao  na odbijenu loptu poslije slobodnog udarca Aleksisa Sančeza.

Drugi gol na meču, a četvrti ove sezone, postigao je iz penala, koji je dosuđen poslije duela Nijoma i Arona Remzija. Meč je obilježio i novi rekord Premijer lige, Geret Beri je svojom 633. utakmicom u elitnoj diviziji prestigao legendu Mančester Junajteda Rajana Gigsa. Beri je debitovao 2. maja 1998. u dresu Aston Vile i od tada u mečevima Premijer lige odigrao gotovo 53.000 minuta.