Harden: Mislio sam da je greška

džejms-harden

Džejms Harden nedavno je ubacio 48 poena, a njegovi Hjuston Roketsi 142 poena u pobjedi nad Finiksom.  Pomalo nestvarno je djelovalo da je Hjuston slavio sa 142:116, a na poluvremenu su Rakete ubacile 90 poena, što se rijetko viđa u košarci, pa i u onoj američkoj u kojoj četvrtine traju po 12 minuta i gdje odbrane ponekad ne postoje.

Posljednji put je neka ekipa za poluvrijeme ubacila 90 i više poena to napravila 1991. godine, a i tada su to napravili igrači Hjustona. Harden je prva uzdanica Roketsa, opet je imao svoju noć i torpedirao je rivala sa 48 poena.

“Mislio sam da nešto nije u redu s poenima, da semafor ne radi”, kazao je Harden poslije meča, sam u čudu da je njegov tim ubacio 90 poena za poluvrijeme.