Himki u osam najboljih

Anadolu Efes-Himki

Košarkaši Himkija savladali su Anadolu Efes u 27. kolu Evrolige za prolaz u najboljih 8 timova. Himki  je bio bolji za 8 i pobjedio sa 85:73.

Igrači Efesa jače su otvorili utakmicu pa za kraj prve četvrtine upisali 29:18. Sledećih 10 minuta susreta se Himki podigao te na poluvremenu zabilježio 42:49. Do kraja susreta je Himki dikritao ritam pa treću dionicu završi osa 19:12. Poslednji kvartal prošao je u potpunoj dominaciji Himkija koji je za kraj odigrao 24:12 i konačnih 85:73.

Najbolji u timu Himkija bio je Malkom Tomas sa 17 poena, dok je Šved imao 16. Efes je dizao Brajant Danston sa 19 ubačenih poena.

Ovom pobjedom se Himki pridružio CSKA, Fenerbahčeu, Olimpijakosu, Panatinaikosu, Realu, Žalgirisu, Baskoniji i Makabiju.