Himki u poslednjem trenutku savladao crveno-bijele

Crvena Zvezda-Himki

Crveno-bijeli su na svom terenu zabilježili poraz u 18. kolu Eurolige. Himki je danas nadjačao Zvezdu sa 79:70.

Zvezda je otvorila susret Dangubićevom trojkom. Himki do petog minuta nije uspio smiriti Dangubića i Zvezda ubrzo piše 14:5. Himki tada preuzima loptu,ali je Zvezda održala prednost do kraja prve četvrtine sa Markovićevih 21:14. U drugu dionicu Himki ulazi žestoko. Čak tri i po minute Zvezda nije dobila šansu za uspjeh i tako Himki dolazi do izjednačenja sa 21:21. Dangubić i Ročesti u 18. minuti susreta kreću u ozbiljnu akciju i vraćaju prednost Zvezde na 37:26, a Dženkins i Gil podižu Himki na 37:31, sa kojim počinje pauza.

Treću četvtinu otvara Himki serijom 8:0 i tako preuzima vodstvo. Feldin vraća na 39:39, ali Gil prebacuje na 41:39 za Himki. Ročesti ponovo na 43:43 i tako do završnice u koju Zvezda ulazi sa 54:52. Tada na terenu blista dobro poznati Šved čija je igra bila odlučujuća za današnji ishod. Na minut i po do kraja četvrtom trojkom ubacuje za 76:66 i velikih 10 razlike. Do kraja se Himki popeo do 79, a crveno-bijeli samo do 70 i tako upisali poraz.

Crvena Zvezda sada ima skor 7-11 i na 11. mjestu je Eurolige, Himki je iznad nje na 7. mjestu sa skorom 10-8. Za pobjedu Himkija Šved je upisao 29 poena i Anderson 14. U Zvezdi je najbolji Ročesti sa 27 poena, dok je Dangubić ubacio 20.