Hrvatska se namučila s Maltom, Portugal sjajan u gostima

Na kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo pobjede su odnijeli Portugal i Hrvatska, dok su Belgija i Holandija nanijeli katastrofe svojim rivalima. Danci su prije neko veče dali osam golova Modaviji, a sinoć su to učinili Belgijanci protiv Bjelorusije i prvi su u svojoj grupi sa sedam bodova. Gol manje su postigli Holanđani na gostovanju kod nejakog Gibraltara. Portugalci su u grupi, u kojoj se nalazi Srbija, gubili od Luksemburga, ali su na kraju slavili sa 3:1.

Luksemburžani su i u ovom meču pokazali da će biti veoma nezgodni, jer su već pobijedili Irsku u Dabliu, a protiv Ronalda i drugova su poveli golom Žersona Rodrigeša. Međutim, Portugalci su najprije u finišu poluvremena izjednačili preko Dioga Žote, da bi Kristijano Ronaldo i Žoao Paljinja obezbijedili tri boda.

Hrvatska ponovo nije bila na svom prepoznatljivom nivou, ali je savladala Maltu sa 3:0, slomivši otpor ostrvljana tek u drugom poluvremenu, golovima Ivana Perišića, Luke Modrića sa bijele tačke i Јosipa Brekala.

U jednoj od zanimljivijih utakmica večeri, Crnogorci su dočekali Norvešku i izgubili sa 1:0. Јedini gol je postigao Aleksander Serlot, pa iako su imali dobre prilike preko Stevana Јovetića, Uroša Đurđevića i Seada Hakšabanovića, “Sokolovi” ipak nisu uspjeli da izvuku barem bod.

Velšani su slavili protiv Čeha pogotkom Danijela Džejmsa, dok su Slovaci zahvaljujući golovima Milana Škrinijara i Roberta Maka dobili Rusiju sa 2:1.

Na kraju, “najluđu” utakmicu su odigrali Turci i Letonci. Vodila je Turska sa 2:0 i 3:1, ali su fudbaleri Letonije napravili iznenađenje večeri i na kraju izvukli 3:3. Letoncima je ovo prvi bod, Turci imaju sedam i vode na tabeli svoje grupe, ali će u njoj biti do kraja velike borbe, jer su tu Holanđani, Norveška i Crna Gora.