Jokić ispod nivoa

jokić-miami

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su tim Majami Hita rezultatom 109:89 i tako pokazali da su se brzo oporavili od poraza koje su im nanijeli Dalas i Nju Orleans.

Nikola Jokić je opet bio ispod svog nivoa. Naš centar je za 23 minuta koliko je proveo na parketu zabilježio je devet poena uz po pet asistencija i skokova, ali i nešto slabiji procenat šuta (4-12). Marej je bio najefikasniji sa 21 poenom, 16 je dodao Batler. U redovima Hita, Džimi Batler imao je 16 poena i 7 skokova, Keli Olinjik 13 poena i 7 skokova, dok je Slovenac Goran Dragić duel završio sa 9 poena i 7 asistencija.

Brinuo sam o njihovom napadu, brinuo sam o njihovoj odbrani. To je tim koji je u prvoj četvrtini pobjedio Hjuston rezultatom 46:14. Ako ih potcjenite, u gadnom ste problemu. A onda sam vidio znakove života u igri Denvera. Odigrali smo sjajnu odbranu protiv tima koji igra u crvenom. Zato smo i pobjedili”, rekao je nasmijani Majkl Meloun poslije meča.

Lebron Džejms je i treći meč završio sa tripl-dabl učinkom što je doprinjelo da njegovi LA Lejkersi nadigraju Čikago sa 118:112 za šestu pobjedu u nizu. Lejkersi su do pobjede došli na gostovanju načinivši veliki rezultatski preokret u posljednjem dijelu utakmice, jer su domaćini u jednom trenutku vodili sa čak 19 poena razlike. „Kralj” Džejms je treći put za redom utakmicu završio sa trostrukim dvocifrenim učinkom postigavši 30 poena uz 10 skokova i 11 asistencija. Pratili su ga Kvin Kuk sa 17 poena i Kajl Kuzma sa Entoni Dejvisom sa po 15 poena. U timu Čikaga Zek Levin imao je 26 poena i po 7 skokova i asistencija, a po 18 poena ubacili su Oto Porter junior i Kobi Vajt.

I Boston je na gostovanju u Ohaju savladao Klivlend sa 119:113 a do pobjede ih je predvodio Gordon Hejvord koji je sa 39 postignutih poena, 7 skokova i 8 asistencija postavio rekord karijere.

lebron james-chicago bulls

Prvi sinoćni meč između Šarlota i Indijane završen je poslije dramatičnog obrta u finišu meča poslije čega je uslijedio produžetak. Indijana je u finišu vodila sa čak 13 poena prednosti i kad se učinilo da će odnijeti pobjedu na gostovanju uslijedio je preokret i izjednačenje koje je vodilo u produžetak utakmice. U nastavku domaćini su nastavili istim tempom i uspijeli da sa 122:120 dođu do pobjede. Domaćima je trijumf donio Devonte Grejem poenima sa linije za slobodna bacanja u posljednjoj sekundi dodatnog perioda, a utakmicu je završio sa 35 poena i 6 asistencija. U poraženom timu Voren je ubacio 33 poena, a Brogdon 31.

Atalanta je nadigrala San Antonio sa 108:100 zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini meča.