Još ima nade za Betis!

Alaves-Betis

U 28. kolu La lige Betis je gostovao Alavesu i pobjedio domaćina sa 3:1. Utakmica je bila veoma zanimljiva, a Betis je na kraju slavio i postavio uslove za bolji napredak.

U prvom poluvremenu su gosti prešli u prednost. Prvi se pokazao Loreno u 23. minuti susreta kada je zakucao za 1:0 i prednost Betisa. Nakon njega se pred kraj susreta počastio i Havi Garsija u 40. minuti. Sa 2:0 se otišlo na odmor. Poslije pauze i domaćin je pokazao zube te zaprijetio preko Rubena Sobrina u 67. minuti. Ipak, svega 10-ak minuta kasnije je Loren postao dvostruki strijelac i potvrdio pobjedu Betisa.

Ovo je bila 12. pobjeda Betisa nakon koje se nalazi na osmommjestu tabele. Betis ima ukupno 40 bodova, a njegov današnji rival 9 bodova manje. Alaves je na 17. poziciji.