Joveljić ispisao istoriju MLS-a

dejan joveljic

Los Anđeles Galaksi pobjedili su Ostin 4:1 u utakmici MLS lige, a utakmicu je obilježio srpski napadač Dejan Joveljić, koji je postigao dva gola i imao dvije asistencije.

Ostin je poveo u 53. minutu preko Fagundeza, a onda je Joveljić ušao u igru u 57. minutu, a već u 61.minutu bivši igrač Crvene Zvezde asistirao je petom Čičaritu za izjednačenje. Samo tri minuta kasnije Joveljić je postigao gol, a drugi put u listu strijelaca upisao se u 88. minutu. Konačan rezultat je postavio Alvarez u 90. minutu i to na asistenciju makazicama srpskog fudbalera, koji je na ovom meču “zaradio” i žuti karton.

Joveljić je postao prvi igrač u istoriji MLS-a koji je ušao sa klupe za rezervne igrače i učestvovao u četiri gola svog tima, a ujedno je i postao prvi fudbaler LA Galaksija još od Majka Megija 2016. godine koji je dao gol i asistenciju nakon ulaska sa klupe.

LA Galaksi se nalaze na petom mjestu na tabeli Zapadne konferencije MLS lige, a Joveljić je član kluba od prošle godine, i na 26 utakmica postigao je pet golova.