Junajted deklasirao Njukasl – povratak Pogbe i Ibre

Mančester-Junajted-Njukasl

Mančester Junajted i Njukasl sastali su se danas u okviru engleske Premijer lige. Mančester je danas slavio rezultatom 4:1, ali i pored ovog slavlja još će nešto ostati zapamćeno. Na teren su se danas vratili Pol Pogba i Zlatan Ibrahimović.

Utakmicu je zapravo dobro započeo Njukasl, golom Dvajta Gejla u 14. minuti, no to je sve što je danas postigao. Nakon ove prednosti Njukasla pri kraju prvog poluvremena su se počeli nizati udarci Junajteda. Crveni đavoli razigrali su se i u 37. minuti Martial pogađa mrežu Njukasla. Smajling u poslednjim sekundama prvog poluvremena ponavlja njegovu akciju, i na odmor se ide sa 2:1 za Junajted. Već na početku druge dionice Pogba je osvježio svoju ulogu i napao u 54. minuti za 3:1. Konačan rezultat postavlja Lukaku u 70 minuti, kojim prekida seriju od sedam utakmica bez pogodaka.

Ibrahimović je ušao u igru u 77. minuti i prvi put zaigrao zajedno sa Lukakom, a Nemanja Matić je sve vrijeme bio na terenu.

Pobjedom svojih Đavola, Murinjo je danas zabilježio  i ubjedljivu pobjedu nad vječnim neprijateljem Rafom Bantinezom.