Juve bolji u gostima – povreda Higuana, Sandro odlučio ishod

Juventus-Torino

U 25. kolu italijanske Serije A su težak susret odigrali Torino i Juventus. Gradski derbi završen je slavljem Juventusa sa 1:0.

Početak utakmice sigurno nije bio obećavajući za Juventus – Gonzalo Higuan je zbog povrede izašao sa terena, a tim je svakako bio bez Marija Mandžukića i Paula Dibale. Stara dama je tada bila u očajnom položaju, ali je nekako uspjela probiti odbranu Torina u 33. minuti. Tada je Aleks Sandro zatresao mrežu gradskog rivala i tako objezbjedio prednost Juventusa koja je održana do kraja susreta. U nastavku susreta Torino nije dobro iskoristio ponuđene prilike, a ni Dibala nije uspio vratiti staru slavu pa je rezultat ostao na 1:0.

Juventus je upisao 21. pobjedu i skupio 65 bodova što mu je omogućilo trenutni vrh tabele. Ipak, Napoli je očekivano trijumfovao nad SPAL-om sa 1:0 i zadržao prvo mjesto na tabeli.