Juve pokazao borbenost – Dibala i Higuan preuzeli kontrolu na terenu

Totenhem-Juventus

Juventus i Totenhem su odigrali veoma uzbudljiv susret na stadionu Vembli. Fudbaleri Juventusa su u drugom poluvremenu uspjeli preokrenuti stvar u svoju korist i pobjediti Totenhem sa 2:1 za mjesto u četvrtfinalu Lige šampiona.

U prvih 45 minuta osjetila se potpuna dominacija napada Pijevaca. Pred kraj prvog poluvremena se isplatila upornost pa je Son Hojng-min u 39. minuti pogodio iza Bufona za prednost domaćina sa 1:0. Nakon ovoga se otišlo na pauzi koja je očiglendo bila potrebna fudbalerima Juventusa. Poslije pauze smo gledali potpuno drugačiji susret. Prvo se Higuan uputio ka golu Totenhema u 64. minuti za uspješno izjendačenje. Stara dama je počela u osvetnički napad. Dibala je u 67. minuti je zakucao iza Lorisa za prednost Juventusa. Rezultata 2:1 i pobjeda Stare dame ostali su do kraja utakmice, iako se Totenhem pobunio pred sam kraj susreta, ali bezuspješno.

Druga današnja utakmica donijela je poraz Mančester Sitija od Bazela. Međutim prvi susret je Siti odnio sa 4:0 pa mu ovaj poraz nije poremetio planove. Juventus i Siti su se plasirali u četvrtfinale Lige Šampiona gdje su ih dočekali Real Madrid i Liverpul.