Kejn obilježio 2017. godinu

Hari-Kejn

Već je poznato da je Hari Kejn zabilježio nevjerovatnu sezonu u Totenhemu i sigurno ostaje zapamćen bar po 2017. godini.

Iako se godina bliži kraju Kejn ne odustaje od odličnih partija. Tako je danas na utakmici protiv Burnlej jednostavno briljirao i ponovo se postavio na mjesto najboljeg u Totenhemu. Jedinstevnu priliku je danas odradio Kejn kada je het-trikom završio susret sa 0:3. Pogodio je u 7. minuti i otvorio susret, sledeći pogodak bio je u 69. minuti, a nakon toga zatresao je protivničku mrežu treći put u 79. minuti.

Napadač Totenhema je tako zabilježio 53 gola na svim takmičenjima u 2017. godini i našao se u istom rangu sa Ronaldom, Kavanijem i Levandovskim. Nedostaje mu jedan gol da bi parirao Mesiju, koji ima 54 gola. Osim ovog velikog dostignuća, Kejn se približio legendi engleskog fudbala Alanu Šireru po broju golova u Premijer ligi u toku jedne kalendarske godine. Alan je držao rekord od 1995. godine kada je izbrojao do 36.

Totenhem do kraja godine očekuje susret sa Sauthemptonom, što će biti nova prilika za Kejna da prestigne legende fudbala.