Klop promijenio mišljenje o VAR: Mislio sam da je dobra stvar

Trener Liverpula Јirgen Klop kaže da je promijenio mišljenje o VAR sistemu, za koji je nekada smatrao da je dobra stvar za fudbal. Liverpul je posljednji meč grupne faze Lige šampiona igrao u Danskoj protiv Midtjilanda. Utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1, a glavnu ulogu na utakmici imao je VAR.

“Crveni” su poveli golom Salaha u 55. sekundi, a ishod utakmice u drugom poluvremenu oblikovao je “Video sudijski pomoćnik” – dosudio penal za dansku ekipu, a onda i poništio dva pogotka, po jedan na obje strane.

– Bio sam jedan od onih koji su govorili da je VAR dobra stvar. Sada nisam više toliko siguran. Ali, sada ga imamo – rekao je njemački trener poslije utakmice.

Kao jednu od glavnih zamjerki na sistem, Klop je naveo da pregledavanje spornih sutuacija predugo traje.

– Predugo je trajalo. Možda su odluke na kraju ispravne, ali je previše komplikovano. Gledali su snimak tri-četiri minuta, a igrači su stajali na hladnoći. To zaista ne pomaže – rekao je Klop.

VAR je iz nedjelje u nedjelju u žiži ljubitelja fudbala. Dok neki smatraju da igra mora da trpi, kako ne bi bila ugrožena regularnost, odnosno pravednost, utakmica, drugi tvrde da “kompjuterizacija” nije u duhu fudbalske igre i u velikoj mjeri negativno utiče na ritam mečeva.