Komedija na SP za žene

engleska-kamerun
picture source: sportnet.rtl.hr

U osmini finala Svjetskog prvenstva na utakmimci Engleske i Kameruna koja je završena pobjedom Engleza 3:0 na poluvremenu viđen je pravi skandal.

Engleskinje su vodile 1:0, a nakon provjere VAR snimka u završnici poluvremena priznat je i drugi pogodak za tim koji sa klupe predvodi nekadašnji fudbaler Mančestera Fil Nevil.

kamerun-skandal

Sudija je nakon pregledanog VAR snimka odlučila da nema ofsajda. Tada su fudbalerke Kameruna odbile da nastave utakmicu, a neke i briznule u plač, smatrajući da je sudija Liang donijela pogrešnu odluku.

Mediji prenose da se nakon ‘protesta’ na terenu sukob nastavio u tunelu gdje su Kamerunke optužili sudiju i VAR za rasizam, na kraju su ipak odigrale drugo poluvrijeme, a VAR je potvrdio da je kineskinja donijela pravu odluku jer ofsajda nije bilo.