Koreja otpisana – na redu je Crna Gora

Srbija-Koreja

Rukometašice Srbije su na današnjem susretu ponovo pokazale da se mogu izboriti na terenu pobjedivši reprezentaciju Južne Koreje rezultatom 33:28.

Prvo poluvrijeme nije pokazalo najbolje momente srpskih reprezentativki i bilo je puno uspona i padova. U prvih 30 minuta im je muku zadavala precizna Li Jong Li koja je na početku povela Koreju sa dva razlike. Smanjila je Katarina Krpež Sležak na 1:2, ali se Korejke nisu dale. Andrea Lekić je lijepo izvela treći pogodak selekcije Srbije, a nakon promašaja Dmitrovićeve uzela i četvrti gol na utakmici. Cvijićeva u 11. minuti dovodi Srbiju do blage prednosti 6:5, što Korejke brzo izjednačavaju sa 7:7. Poslije novog balansa na 9:9 Sim pogađa za vodstvo Koreje 9:10, ali Pop-Lazić vraća na 10:10. Ova dionica završena je sa 15:14.

Drugi dio utakmice prošao je veoma slično. Odlično je Srbija ušla u meč, no došlo je do pada koncentracije i ponovne dominacije Koreje. Istakla se Katarina Tomašević sjajnom odbranom, ali su Korejke stalno sustizale. Izjednačenje na 24:24 poslije kojeg Sanja Damjanović riješava današnji susret. Pogađa dva gola sa linije za sedam metara i upisuje 28:24, zatim Slađana Pop-Lazić ubacuje za 28:26 pet minuta prije kraja. Do kraja je Srbija izbrojala do 33, a Koreja samo do 28 i tako izgubila.

Srbiju očekuje selekcija Crne Gore u nedelju od 17.30h.