Košarkašice Srbije, jače i od sudija i Španije

srbija-španija

Košarkašice Srbije uspješno su se plasirale  u polufinale Evropskog prvenstva, pobjedivši Španiju sa 71: 64 poslije produžetka, čime su prekinule loš niz protiv Španije, pošto im je ovo bio prvi trijumf poslije sedam vezanih poraza.

Sjajan meč i velika borba vođena je u Valensiji, kao i uvijek kada igraju ove dvije reprezentacije. Španija je poslije 20 minuta košarke imala prednost od četiri razlike – 27:23.

Ali, izabranice Marine Maljković nikad ne odustaju što su pokazale i sada. Ipak, treba reći da je meč mogao da bude riješen i poslije 40 minuta, ali su u finišu sudije stupile na scenu, te u dobroj mjeri pomogle su “furiji” da izbore produžetak jer su na 1,5 sekundi do kraja dosudile faul pri šutu, iako se na snimku jasno vidjelo da je bio na zemlji.

Sudijska trojka je gledala snimak, ali odluka nije promjenjena. Tako je pri rezultatu 61:62 za srpkinje jedno od dva bacanja realizovala Kristina Ovinja i odvela meč u produžetak.

U dodanih pet minuta Srbija je odigrala sjajno, dozvolila je rivalkama samo dva poena i to sa linije penala.

Najefikasnija u srpskoj selekciji bila je odlična Sonja Vasić sa 19 poena, pratila ju je Ivon Anderson sa 17. Na drugoj strani najbolja je bila Kristina Ovinja sa 14 poena, dok je Astu Ndur meč okončala sa 12.

Sjajan meč odigrala je i Nevena Jovanović koja je zabilježila dabl-dabl 15 poena i 10 skokova.

U polufinalu čeka ih meč protiv Belgije.