Krajinović i Lajović u osmini finala Dubaija

Foto EPA-EFE/DEAN LEWINS

Oba srpska tenisera Dušan Lajović i Filip Krajinović izborila su plasman u osminu finala turnira u Dubaiju. Dušan Lajović je prvi izašao na teren i bez većih problema savladao Maleka Žazirija iz Tunisa sa 2:0, po setovima 7:5, 6:2.

Meč je trajao svega 68 minuta, Lajović se nije suočio ni sa jednom brejk-prilikom, pritom je napravio tri brejka, bolje ga je služio servis, a imao je i izuzetno visoke procente osvojenih poena na svoj servis, kako prvi, tako i drugi. U deset gemova, u koliko je servirao, rivalu je prepustio svega deset poena, tako da i to dovoljno govori koliko je Lajović danas bio dobar. Ključni brejk u prvom setu viđen je u posljednjem, 12. gemu, kada je srpski teniser iskoristio prvu brejk loptu u meču. Kao da je tada slomljen otpor Malek Žazirija, jer u drugom setu Lajović pravi još dva brejka, u drugom i osmom gemu za lagan prolaz dalje.

Lajoviću će trebati baš ovakva igra u nastavku turnira, a naredni rival mu je Mađar Marton Fučovič, koji je već izbacio dva protivnika – Vaseka Pospišila i šestog nosioca Pabla Karenja Bustu, dok je Lajović bio slobodan u prvom kolu, kao 11. nosilac. Filip Krajinović je izbacio španskog tenisera Alehandra Davidoviča Fokinu, nakon 81 minuta igre sa 2:0 – po setovima 7:5, 6:4.

Prvi set je bio neizvjestan i prvi je do brejk prilika došao Španac, najprije u četvrtom gemu jednu, a onda u šestom gemu još tri, koje je srpski teniser spasao. Krajinović je set prelomio u 11. gemu, iskoristivši drugu brejk šansu, a onda je vrlo sigurno odservirao za vođstvo u setovima. Kriza se u igri Fokine nastavila i na početku drugog seta, što Srbin koristi i odmah pravi brejk – vezao je četiri gema, računajući kraj prvog i početak drugog seta, a onda je tu prednost zadržao do kraja seta i meča, ne dozvolivši rivalu da ga ozbiljnije ugrozi kada je servirao.

Krajinović je imao čak 16 asova i svakako će mu trebati ovakav servis i u osmini finala, gdje će kao 14. nosilac igrati, najvjerovatnije, protiv prvog nosioca Dominika Tima, koji tek treba da igra svoj meč drugog kola protiv Lojda Džordža Harisa, protiv koga je veliki favorit.