Krajinović preko Čekinata zakazao duel sa Đokovićem

Filip Krajinović nadigrao je Italijana Marka Čekinata sa 2:0 po setovima 6:4, 6:2 i plasirao se u osminu finala mastersa u Rimu. U borbi za četvrtfinale čeka nas duel dva srpska igrača Đokovića i Krajinovića.

Filip Krajinović je opravdao ulogu favorita protiv 113. na ATP listi. Srpski teniser je uspio da slomi otpor protivnika. Kvalitet je ovog puta bio na strani Krajinovića, koji je zasluženo stigao do osmine finala i duela sa Novakom Đokovićem.

Posle početnog odmjeravanja snaga srpski teniser je konstantno pritiskao servis protivnika. U sedmom gemu došao je do tri vezane brejk prilike, iskoristio je drugu i stekao prednost. Potom se Krajinoić koncentrisao na svoj servis i rutinski priveo set kraju – 6:4.

U drugom setu na terenu je bio samo jedan teniser. Krajinović je u ranoj fazi, u trećem gemu, oduzeo servis protivniku, potom je materijalizovao brejk i poveo sa 3:1. Velika borba vodila se u petom gemu, te je srpski teniser pokušao da ponovo oduzme servis protivniku. U najdužem gemu na meču poslije četiri izjednačenja, nakon prednosti za protivnika, Filip je osvojio novu brejk loptu, nakon izjednačenja još jednu, koju je iskoristio i došao do dva brejka prednosti.

Potom je Krajinović lagano priveo meč kraju, iskoristivši prvu meč loptu na servis protivnika – 6:1.