Kralj nemoćan protiv Nurkića i ekipe

lebron-portland.

Košarkaši Portland Trejl Blejzersa pobijedili su na otvaranju nove NBA sezone Los Anđeles Lejkerse rezultatom 128:119. Prvi zvanični meč Lebrona Džejmsa za tim iz Los Anđelesa izazvao je veliku pažnju, ali Kralj nije mogao do pobjede na debiju u novom timu.

Lejksersi  su imali odlično otvaranje meča i u  nekoliko navrata plus 10 tokom prve dionice, ali su pali u samom finišu ovog dijela meča, pa je Portland nakon 12 minuta igre imao prednost od 34:31. Kontrolisao je domaći tim rezultat tokom kompletne druge dionice, ali ipak, Lejkersi im nisu dopustili da se previše odvoje i na poluvrijeme Trejl Blejzersi odlaze sa plus dva, 65:63.

Portland je i većim dijelom drugog poluvremena kontrolisao igru i rezultat, imali su doduše i Lejkersi dobrih trenutaka kada bi uspjeli da okrenu meč, ali na kraju ipak nisu uspjeli da dođu do pobjede.

nurkić-portland

Portland je slavio pobjedu rezultatom 128:119 uz odličan učinak BiH centra Jusufa Nurkića. Iako je zbog ličnih grešaka bio većim dijelom drugog poluvremena van parketa za 17 minuta u igri Jusuf je ubacio 16 poena i imao je devet skokova.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je DamiJen Lilard sa 28 koševa, Nik Stauskas je dodao 24, a CJ Mekkolum 21 poen.

Lebron Džejms predvodio je Lejkerse sa 26 poena, 12 skokova i šest asistencija, a vrijedi istaći i učinak Džoša Harta sa klupe od 20 poena.

U preostala dva meča odigrana sinoć Filadelfija je savladala Čikago 127:108, dok je Majami slavio u Vašingtonu 113:112.