Kraljevi poniženi – Panatinaikos slavio!

Panatinaikos-Real Madrid

Četvrtfinale Evrolige nije dobro počelo za košarkaše Real Madrida. Kraljevi su pali pod Panatinaikos koji je slavios a 95:67.

Od samog početka je Panatinaikos reagovao agresivno, pa čak i došao do serije 20:0. Ovo je bilo potpuno nevjerovatno, s obzirom na to da Real nije ostvario niti jedan pogodak u prvih pet minuta utakmice. Trej Tompikns zaustavlja napad Panata i vodi Real do 26:13. Poluvrijeme donosi +16 Panatinaikosa koji se nije zadovoljio tvom razlikom. Napadi su se nastavili i u drugom poluvremenu, a košarkarši Real Madrida su se jedva izborili za svoje poene. Atinjani dolaze do fenomenalnih +35. Real je umanjio bol poraza na 95:67.

U današnjem pobjedničkom timu najbolji je bio Džejms sa 24 poena, a slijedio ga je Kalatis sa 11 pogodaka i dvocifrenim asistencijama. Za Real su pokušali odigrati Dončić sa 10 i Rendolf sa 11 poena. Sledeći susret igra se u Atini za dva dana.