Kraljevi slavili protiv Barse

Real Madrid-Barselona

12. kolo Eurolige donijelo je košarkaški El Clasico, pa su se večeras u Madridu sreli Real i Barselona. Kraljevi su izašli kao pobjednici sa rezultatom 87:75, a Luka Dončić ponovo je bio na visini zadatka.

Prva četvrtina donijela je jednaku košarku, što je pokazao i rezultat  15:15. Sledeća dionica pokazala je borbenost obe strane. Iako se Barselona pokušavala uzdignuti, Real je postavio svoj tempo te dolazio čak i do +9. Ipak, košarkaši Barselone krajem prvog poluvremena dolaze do serije 7:0 i vraćaju svoju ekipu na 2 razlike sa 40:38.

U trećoj četvrtini Real diže svoje bodove. Bila je i dvocifrena razlika, kojoj doprinosi Luka Dončić trojkom preko cijelog terena ubacio za +15 i rezultat 68:52 nakon pola sata igre. Otvaranje završnice donosi velikih +21 sa 75:54. Barselona se nije dala i uspjela se dignuti na 12 razlike pet minuta prije kraja. Oriola je pokušavao spasiti Katalonce, ali Dončić i Rejes vode Real do definitivne pobjede sa 87:75.

Danas je za Real veliki trud i fenomenalnu igru pokazao Luka Dončić sa 16 poena i Filipe Rejes sa 14 poena. Za katalonski klub ubacio je Ante Tomić 12 poena, Hurtel i Oriola 11 poena.