“Kraljevska” partija Vinisijusa – Real “preslišao” bezidejni Liverpul

Fudbaleri Real Madrida savladali su Liverpul u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona – 3:1 (2:0). Real je bio oslabljen neigranjem standardnog štoperskog para – Serhio Ramos-Varan, ali je bio odličan u odbrani i konkretan u ofanzivi.

Sredinom terena dirigovali su Toni Kros i Luka Modrić i bili su nerješiva enigma za igrače Liverpula. Takođe, odbrana šampiona Engleske odigrala je katastrofalno. Vidjelo se odmah od početka da Real više želi pobjedu i krenuo je ofanzivno od samog starta. Odbrana Liverpula djelovala je nepovezano i neuigrano i to su iskoristili fudbaleri domaće ekipe i postigli dva pogotka.

Prvi je djelo Vinisijusa u 27. minutu, ali velike zasluge idu Toniju Krosu, zbog fenomenalne asistencije. Poslao je loptu koja je putovala 60 metara i pala tačno na grudi Brazilcu, koji je gurnuo ispred sebe, pobjegao čuvaru i snažnim udarcem u donji lijevi ugao matirao Alisona.

Kros je u 36. minutu poslao još jednu sjajnu loptu, ovog puta na krilo, ali je Aleksander-Arnold glavom skrenuo loptu od Mendija pravo na nogu Asensija i Španac je imao lak posao u situaciji 1 na 1 sa Alisonom.

Prebacio ga je i smjestio loptu u praznu mrežu za 2:0. Na startu drugog poluvremena, Liverpul je smanjio zaostatak. Salah je ostao usamljen na petercu i pogodio je pod prečku za 2:1 u 51. minutu.

I onda na scenu ponovo stupa Vinisijus. Dobro se zagradio na penalu i dobio odličnu loptu u noge od Modrića. Okrenuo se i preciznim udarcem smjestio loptu u donji desni ugao gola Alisona. Real je poveo sa 3:1 u 65. minutu.

Liverpul je bio bezidejan, dok je Real pokušavao da u završnici zatvori utakmicu. Vidjeli smo još nekoliko solidnih pokušaja sa distance, a djelovalo je kao da će Real postići još jedan gol iz kontre, pošto je odbrana Liverpula pucala po šavovima.

Ipak, do kraja nismo vidjeli više golova.