Liga nacija: Srbija izdržala test protiv šampiona Evrope

Fudbaleri Srbije remijem su počeli nastup u Ligi nacija pošto su večeras u 1. kolu Grupe 4 elitne A divizije odigrali 0:0 sa Španijom u Beogradu. Dočekali su “orlovi” aktuelnog šampiona svijeta u u značajno izmijenjenom sastavu jer je samo 12 igrača koji su igrali na Evropskosm prvenstvu u Njemačkoj istrčalo večeras na travnjak stadiona “Rajko Mitić” u Beogradu.

Najbolju šansu na meču imao je Luka Jović u 35. minutu kada se našao sam ispred gola Španaca i na opšte zaprepaštenje svih loptu poslao pored gola. Imali su i Španci šanse da dođu gola, pogotovo u drugom poluvremenu ali izabranici Dragana Stojkovića Piksija izdržali su sve nalete gostiju.

Srbija u nedelju igra meč protiv selekcije Danske u Kopenhagenu. Danci su večeras sa 2:0 pobijedili Švajcarsku.