Liga šampiona: pregled mečeva

real-b.dortmund

Evropski šampion  Real Madrid je lakše nego što se očekivalo kao gost pobijedio Borusiju iz Dortmunda, Hari Kejn i Visam Ben Jeder su postigli het-trikove u pobjedama Sevilje i Totenhema, Bešiktaš  je savladao Lajpcig, a Napoli  Fejenord, dok je Porto kao gost ubjedljivo savladao šampiona Francuske Monako.

U derbiju večeri Real je slavio protiv Dortmunda, a zablistao je Kristijano Ronaldo postigavši dva gola i tako na najlepši mogući način obilježio jubilarni 400. meč za Real u svim takmičenjima. Real je slavio u Dortmundu prvi put u istoriji.

Hari Kejn je u drugom meču H grupe het-trikom donio pobjedu Totenhemu na gostovanju kod APOEL-a s Kipra koji  je očigledno nedorastao za Ligu šampiona.  Sevilja je u drugom meču E grupe rutinski pobjedila Maribor, a sva tri gola postigao je Ben Jeder.

apoel-tottenhem

Mančester Siti je mnogo teže došao do pobjede nad  Šahtjorom , uz neiskorišćeni penal Aguera kod vodstva od 1:0. Napoli je pobjedio Fejenord na domaćem terenu sa 3:0, uz napomenu da gosti kod vodstva domaćina od 2:0 nisu iskoristili penal, Rejna je odbranio udarac Tornstre.

Bešiktaš je  kod kuće savladao Lajpcig i drugom pobjedom na startu takmičenja napravio džinovski korak ka plasmanu u osminu finala. Meč u Istanbulu bio je prekinut na desetak minuta, sredinom drugog poluvremena, zbog nestanka struje na stadionu. U drugom meču G grupe Porto je napravio veliko iznenađenje, kao gost pobjedivši Monako, a zablistao je Vinsent Abubakar, kao dvostruki strelac.