Liverpul propustio fantastičnu priliku

Liverpul-Sevilja

Liga prvaka spremila je danas zanimljive susrete. Sevilja i Liverpul su napetu utakmicu završili rezultatom 3:3. Stadion Ramon Sančez Pizjuan ostao je u čudu ovim rezultatom, jer je Liverpul u prvom poluvremenu već osigurao pobjedu pogodivši tri puta mrežu Sevilje, no nastavak utakmice donosi preokret.

Početak susreta obilježio je Firmino prvim golom Liverpula u drugoj minuti. Nije se dugo čekalo na novu priliku i Mane 20-ak minuta kasnije prilazi golu Sevilje i zabija za 2:0. Ponovnim udarcem Firmina u 30. minuti za rezultat 3:0, niko nije očekivao povratak i pružanje otpora Sevilje. Svi su na pauzi uveliko slavili, ali je onda Jurgena Klopa dočekalo iznenađenje.

Drugo poluvrijeme razdrmalo je fudbalere Sevilje koji od 50. minute kreću u ‘osvetničku akciju’. Ben Jeder ozbiljno je shvatio povratak na teren i zabio dva gola u 51. i 60. minuti. Drugi je gol bio iz penala. Sevilja je tada disala Liverpulu za vrat, ali se već bližio kraj utakmice. Ipak, sudijske nadoknade donose Sevilji nove prilike. Za konačan kraj iz kornera pogađa za 3:3 Gido Picaro, a stadion ostaje šokiran.